zamieszczono 18.08.2017, 7:42 przez Wojciech Kunysz

Przypominamy o trwającym naborze wniosków w sprawie refundacji części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanego bezrobotnego, który nie ukończył 30 roku życia.
Wnioski należy składać na dzienniku podawczym Urzędu.
Refundacji podlega wynagrodzenie w wysokości 1830,00 zł oraz składki na ubezpieczenia społeczne tj. ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe finansowane przez pracodawcę, od refundowanego wynagrodzenia.
W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski złożone przez Pracodawców, którzy nie korzystają z tej formy wsparcia.
Pracownicy zatrudnieni na podstawie złożonych wniosków i zawartych umów, mogą być zatrudnieni nie później niż 01.10.2017r. Przysługujące refundacje będą wypłacane od  stycznia 2018r. nie później niż do dnia 31 grudnia 2018r, chyba, że posiadane środki Funduszu Pracy pozwolą na ich wcześniejszą wypłatę .

Przypominamy o zapoznaniu się z "Zasadami ubiegania się przez pracodawcę lub przedsiębiorcę o refundację części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych przez urząd pracy w Rzeszowie bezrobotnych do 30 roku życia."

Wnioski i zasady(...) dostępne są w zakładce wzory dokumentów

zamieszczono 17.08.2017, 12:46 przez Grzegorz Kaszuba

REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY

W dniach od 29.08. 2017 r. do 31.08.2017 r. odbędzie się nabór wniosków w sprawie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski złożone przez Pracodawców, którzy nie pozostają w trakcie realizacji wcześniej zawartych umów w sprawie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

zamieszczono 17.08.2017, 12:24 przez Grzegorz Kaszuba

ŚRODKI NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

W dniach od 29.08. 2017 r. do 31.08.2017 r. odbędzie się nabór wniosków  o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych, które posiadają ustalony profil pomocy II lub w uzasadnionych przypadkach - profil pomocy I, na podstawie art. 33 ust. 2c pkt 1 i 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Osoba bezrobotna musi posiadać również ustalony Indywidualny Plan Działania.

Nabór odbywa się w ramach:
- projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (III)”więcej informacji
- projektu pn. „Aktywizacja osób powyżej 29 r. ż. pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (III)” - więcej informacji
- Funduszu Pracy – dla 15 osób.

Kwota o jaką można wnioskować to maksymalnie 24 000,00 zł.

Wnioski należy składać w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Rzeszowie, al. Batalionów Chłopskich 7 na Dzienniku Podawczym (parter).

Obowiązujące Wnioski od dnia 26.07.2017 r. są do pobrania ze strony: www.pup.rzeszow.pl w zakładce „WZORY DOKUMENTÓW - dokumenty do pobrania”.

Wnioski przed ich złożeniem nie podlegają konsultacji.

Wnioski sporządzone nieprawidłowo i niekompletne będą rozpatrzone negatywnie.

zamieszczono 10.08.2017, 13:48 przez Grzegorz Kaszuba

Przypominamy o trwającym naborze wniosków o zorganizowanie stażu w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (III)”, Poddziałania 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby młode wieku 18-29 lat (tj. do dnia poprzedzającego ukończenie 30 roku życia) zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jako bezrobotne, spełniające łącznie wszystkie niżej wymienione warunki uczestnictwa w projekcie, tj. osoby:

zamieszczono 10.08.2017, 13:35 przez Grzegorz Kaszuba

BON NA ZASIEDLENIE

Przypominam o trwającym naborze wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Powyższa forma jest realizowana w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (III)”, Poddziałania 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wnioski mogą składać osoby spełniające wszystkie poniższe kryteria:

zamieszczono 10.08.2017, 13:17 przez Grzegorz Kaszuba

BON SZKOLENIOWY

Przypominamy o trwającym naborze wniosków na bon szkoleniowy. Powyższa forma jest realizowana w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (III)”, Poddziałania 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W ramach bonu szkoleniowego rozpatrywane są wyłącznie wnioski osób spełniających wszystkie poniższe kryteria:

zamieszczono 10.08.2017, 10:53 przez Admin

Na prośbę Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. informujemy, iż Agencja posiada w swojej ofercie preferencyjne pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej współfinansowane ze środków Europejskich w ramach Działania 6.2 PO KL.

Więcej o projekcie „Pożyczki na start” na stronie internetowej RARR.

zamieszczono 31.07.2017, 9:36 przez Admin

Przypominamy o możliwości składania wniosków poprzez formularze elektroniczne.

Obsługiwane obecnie typy dokumentów to:
  • zgłoszenie do rejestracji jako osoba bezrobotna/poszukująca pracy
  • uzupełnienie załączników do wniosku o rejestrację
  • wniosek o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej
  • zgłoszenie oferty pracy
  • oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi
  • wniosek o wydanie zaświadczenia
  • pismo ogólne do urzędu
  • zgłoszenie podjęcia pracy
  • wniosek o przelew świadczenia na konto
Formularze dostępne są na panelu usług elektronicznych Urzędu.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna >>