zamieszczono 05.07.2017, 12:42 przez Grzegorz Ryba

Przypomnienie o trwającym naborze wniosków na finansowanie szkolenia w ramach bonu szkoleniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia

Przypominamy o trwającym naborze wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Nabór prowadzony będzie do wyczerpania środków finansowych na realizację tego zadania.

Powyższa forma realizowana będzie w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim (III)”, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudniania ludzi młodych, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Bon szkoleniowy skierowany jest do osób spełniających następujące kryteria:

zamieszczono 03.07.2017, 11:52 przez Admin

INFORMACJA ZARZĄDU TRANSPORTU MIEJSKIEGO W RZESZOWIE

W związku z wypowiedzeniem porozumienia międzygminnego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego przez Wójta Gminy Krasne od dnia 1 lipca 2017 r. tracą ważność uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla bezrobotnych mieszkańców Gminy Krasne.

zamieszczono 30.06.2017, 13:44 przez Admin

27 i 28 czerwca 2017 r. w Warszawie miała miejsce zorganizowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Konferencja Publicznych Służb Zatrudnienia poświęcona wdrażaniu procesów cyfryzacji i digitalizacji zasobów archiwalnych.

W konferencji udział wzięli Sekretarz Stanu w MRPiPS Stanisław Szwed, dyrektorzy i pracownicy Departamentów Informatyki i Funduszy odpowiadający za organizację spotkania oraz 600 dyrektorów i informatyków z Powiatowych Urzędów Pracy z całego kraju.

zamieszczono 30.06.2017, 13:14 przez Admin

28 czerwca 2017 roku w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia odznak honorowych "Primus in Agendo" co z łacińskiego oznacza "Pierwszy w działaniu".

Odznaka została ustanowiona przez Radę Ministrów w 2015 r. Jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

zamieszczono 30.06.2017, 12:39 przez Admin

Komunikat z dnia 30.06.2017r. w sprawie wydawania zaświadczeń w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

zamieszczono 26.06.2017, 14:31 przez Admin

SUKCES PROJEKTU „WYSTARTUJ Z NAMI”

190 rozmów kwalifikacyjnych wśród 14 pracodawców to bilans zorganizowanego 20 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie spotkania osób poszukujących pracy z przedstawicielami firm z branży technicznej, w tym tak istotnej dla regionu podkarpackiego, branży lotniczej.

zamieszczono 26.06.2017, 9:20 przez Admin

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie zaprasza na spotkanie organizowane dla firmy AVIVA oferującej miejsce pracy na stanowisku Doradca klienta.

Spotkanie  odbędzie się w dniu 07.07.2017  roku o godz. 10:00 w siedzibie Centrum Aktywizacji Zawodowej  w Rzeszowie ul. Batalionów Chłopskich 7 sala nr 18.

Miejsce wykonywania pracy: Rzeszów + teren
Rodzaj zatrudnienia : umowa agencyjna
Wynagrodzenie: prowizyjne

Oczekiwania: wykształcenie min. średnie, mile widziane prawo jazdy kat. B, mile widziane doświadczenie w sprzedaży, komunikatywność.

Zgłaszając się na spotkanie – proszę zabrać ze sobą CV z dołączoną klauzulą o ochronie danych osobowych.

zamieszczono 23.06.2017, 12:11 przez Grzegorz Ryba

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie informuje, że od 03.07.2017 r. wznawia nabór  wniosków w sprawie refundacji części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanego bezrobotnego, który nie ukończył 30 roku życia.
Wnioski należy składać na dzienniku podawczym Urzędu.
Refundacji podlega wynagrodzenie w wysokości 1830,00 zł oraz składki na ubezpieczenia społeczne tj. ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe finansowane przez pracodawcę, od refundowanego wynagrodzenia.
W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski złożone przez Pracodawców, którzy nie korzystają z tej formy wsparcia.
Pracownicy zatrudnieni na podstawie złożonych wniosków i zawartych umów, mogą być zatrudnieni nie później niż 01.10.2017r. Przysługujące refundacje będą wypłacane od  stycznia 2018r. nie później niż do dnia 31 grudnia 2018r, chyba, że posiadane środki Funduszu Pracy pozwolą na ich wcześniejszą wypłatę .

Przypominamy o zapoznaniu się z "Zasadami ubiegania się przez pracodawcę lub przedsiębiorcę o refundację części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych przez urząd pracy w Rzeszowie bezrobotnych do 30 roku życia."

Wnioski i zasady(...) dostępne są w zakładce wzory dokumentów

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna >>