zamieszczono 09.10.2017, 10:35 przez Grzegorz Ryba

W dniach od 18.10.2017 r. do 19.10.2017 r. odbędzie się nabór wniosków od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w sprawie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, zarejestrowanego w tut. Urzędzie, z ustalonym profilem pomocy II.

W chwili obecnej Urząd dysponuje środkami pozwalającymi na pozytywne rozpatrzenie wniosków na łączną liczbę 20 miejsc pracy, w tym:
5 miejsc pracy dla skierowanych bezrobotnych zamieszkujących na wsi (środki pozyskane w ramach programu z Rezerwy Ministra),
8 miejsc pracy dla skierowanych bezrobotnych długotrwale* (środki pozyskane w ramach programu z Rezerwy Ministra).
Bezrobotny długotrwale – oznacza to bezrobotnego pozostającego w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresach ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych.

Kwota refundacji, o jaką można wnioskować na jedno stanowisko pracy to 24 000,00 zł.

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski złożone przez Pracodawców, którzy nie pozostają w trakcie realizacji wcześniej zawartych umów w sprawie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.
W przypadku braku kandydata na refundowane stanowisko pracy należy zgłosić ofertę pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

Uwaga: rozpatrzenie wniosków i realizacja umów dotyczących ww. formy nastąpi w terminach krótszych, niż przewiduje Regulamin.

Wnioski należy składać w Centrum Aktywizacji Zawodowej w Rzeszowie, al. Batalionów Chłopskich 7 na Dzienniku Podawczym (parter).

Wnioski są do pobrania ze strony: www.pup.rzeszow.pl w zakładce „WZORY DOKUMENTÓW - dokumenty do pobrania”.

Wnioski przed ich złożeniem nie podlegają konsultacji.

Wnioski sporządzone nieprawidłowo i niekompletne będą rozpatrzone negatywnie.